en ru ru
Свобода вибору
Свобода вибору

416489

Задоволених клієнтів

Перший у світі літак, виготовлений на 3D принтеріПерший

Перший у світі безпілотний літак, виготовлений на 3D принтері, піднявся в повітря — модель інноваційного безпілотника від наукової лабораторії Airbus, яка отримала ім'я Thor, успішно пройшла випробування.

Довжина літака, як і розмах його крил, становить близько чотирьох метрів. Протяжність першого польоту Thor склала близько 40 кілометрів, він успішно подолав шлях до розташованого в Штаде заводу Airbus з Гамбурга.

Як повідомляють розробники, всі деталі для створення літака, крім системи дистанційного керування і двох електричних пропелерів, були виготовлені з поліаміду на 3D принтері. Виробництво деталей та підготовка унікального літака до його першого польоту зайняли у дослідників близько одного місяця.

Виготовлений з поліаміду літак Thor став першим в серії — розробники планують створити кілька десятків таких моделей літальних апаратів, щоб досконально вивчити можливості застосування 3D друку в авіабудуванні, а також протестувати вплив змін до силової конструкції фюзеляжу на практиці.

Надалі, як повідомляють творці незвичайного повітряного судна, «надрукована» аналогічна модель безпілотного літака, але з оптимізованим цілісним, а не збірним, корпусом.

Окремої уваги заслуговує екологічність такого виробництва — кількість промислових відходів складе не більше 5% (95% у стандартного циклу виробництва).

Крім того, 3D друк має всі перспективи у подальшому стати альтернативою повному виробничому циклу, оскільки успішно може замінити відразу кілька виробничих процесів, а також дозволить скоротити більш ніж у половину вагу готових деталей. Нова технологія дозволяє працювати не тільки з поліамідом — деталі можуть бути «надруковані» як з алюмінію, так і з титану або сталі.Категорія: Авіа
Усі новини цієї категорії
Дата публікації: 09.06.2016


Свіжі новини

Найбезпечніша авіакомпанія світу 2016
Знижки від МАУ на провезення лижного спорядження
Додаткові рейси Одеса — Варшава від Lot Polish Airlines
Нічні рейси Austrian Airlines в 2017
Нові рейси Wizz Air з України
Поради мандрівникам: як літати комфортно
Рейси Київ — Анкара від Pegasus Airlines
Стійки самостійної здачі багажу в аеропорту Відня
Czech Airlines збільшили багажний ліміт
Wi-Fi в аеропорту — де він краще?